Wikimedia:Wikipedia i media

Fra Wikimedia Norge
Hopp til navigering Hopp til søk

Wikipedia og Wikimedia i norske media

Tittel Utgiver Publiseringsdato
Arbeiderbevegelsen vil rydde i «høyrevridd» Wikipedia Dagbladet 2014.12.01.
Skal rydde i Wikipedia Klassekampen 2014.12.01.
Ønsker kvinner på Wikipedia Dagsavisen 2014.11.27.
Vil ha Wikipedia-dugnad Fri fagbevegelse 2014.11.19.
Vil ha leksikondugnad Fri Fagbevegelse 2014.11.14.
Klager på avslag om leksikonstøtte Dagens Næringsliv 2014.09.19.
WIkipedia og mannens historiske overtak Fett nr 2 2014.06.11.
Her har nerdene makten Tønsbergs blad 2014.06.20.
Kjersti Løken Stavrum skriver på Wikipedia Blogg 2014.05.22.
Kjemper om leksikonstøtte Dagens Næringsliv 2014.05.11.
Smarttelefoner skaper hodebry for Wikiepdia NRK 2014.04.29.
NHO-sjefen i Wiki-stafett NHO Media 2014.04.24.
Kristin Skogen Lund skriver på Wikipedia Blogg 2014.04.23.
Ung samisk administrator på Wikipedia NRK Radio 2014.03.13.
Kulturministeren redigerer Wikipedia NRK Radio 2014.03.06.
Kvalitetssikring Morgenbladet (kronikk) 2014.01.10.
Den forsmådde kunstneren Morgenbladet 2014.01.02.
Leksikonkrangel Morgenbladet 2013.12.18.
Norge versus Wales på Wikipedia Morgenbladet 2013.11.29.
Kjemper om leksikonkroner Morgenbladet 2013.11.15.
Leserne er smartere enn avisene tror Kampanje 2013.11.08.
Slik skal Wikipedia nå ut til flere i fattige land Teknisk ukeblad 2013.11.07.
Kvitter - ukens Wikipedia-artkkel moro fra Bergens Tidende 2013.11.01.
Wikipedia mistenker betalt innhold Framtida 2013.10.22.
Sannheten og Wikipedia kronikk i NRK 2013.06.01.
Cowboy of wikipedianer NRK P2 (46 minutter) 2013.05.11.
Trusler på Wikipedia NRK 2013. 05.11.
Forfatterpar i WIkipediakrig NRK 2013.05.10.
Gjorde vikinger til muslimer NRK 2013.04.26.
Kan vi stole på Wikipedianerne? NRK 2012.10.23.
Dette er Wikipedias søppeltømmere NRK 2012.07.25.
Wikipedia har låst artikkelen... TV2 Nyhetene 2012.04.24.
Telenor spanderer Wikipedia - Storbesøk for digital u-hjelp TU.NO 2012.04.24.
Wikipedia kuppet av menn Aftenposten 2012.03.30.
Wikipedia vil ha hjelp til å kjempe mot høyreekstremisme NRK Rogaland 2012.03.27.
Wikipedia ber om støtte , men departementet sier nei Aftenposten 2012.03.20.
Telenor teams with Wikipedia for free access Telecom Asia 2012.03.14.
Telenor to make Wikipedia available to 135 million customers The Daily Star 2012.03.09.
Telenor spanderer Wikipedia Teknisk Ukeblad 2012.03.07.
Skjerpet krig om leksikon-markedet VG 2012.03.06.
135 millioner Telenor-kunder får surfe gratis på Wikipedia E24 2012.02.29.
Kriger om å melde dem døde på Wikipedia NRK 2012.02.25.
Rekorddonasjon til Wikipedia NRK 2012.01.03.
Wikipedia vant opplysningspris Computerworld 2011.10.28.
Wikipedia får pris Framtida 2011.10.27.
Fagbevegelsen må engasjere seg i Wikipedia Fri Fagbevegelse 2011.10.27.
Battlefield Wikipedia - kronikk av Arnulf Hagen Dagbladet 2011.10.21.
10 mill. redigeringer på norsk Agderposten 2011.10.15.
Italienerne streiker for Wikipedia NRK 2011.10.15.
Kommentar: Statlig PR-monster Ellen Ørjaseter i VG 2011.11.10.
Høyreekstremt angrep på Wikipedia Fri Fagbevegelse 2011.08.26.
Wikipedia samlet til et rike NRK Sápmi 2011.23.08.
Wikipedia blir samla til eitt rike Framtida.no 2011.22.08.
Wikipedia blir samla på ein portal LNK 2011.22.08.
Norges første Wikipedia-mester Lokalavisene 2011.06.01.
Skal gjøre samisk Wikipedia bedre NRK 2011.05.30.
Norge verdensmester i Wikipedia Digi 2011.05.05.
Unge gründere blir rike på Wikipedia-app NRK 2011.04.22.
Wikipedia får norsk hjelp Aftenposten 2011.03.24.
Topic: Wikipedia Week Wired 2011.01.20.
Allkunne trekker Wikipedia-søksmål VG Nett 2011.01.17.
Proffene inntar Wikipedia Aftenposten 2011.01.15.
Verdens største tiåring ABC Nyheter 2011.01.15.
Ja, må hon leva! NRK Beta 2011.01.15.
Hekta på Wikipedia Tøndsbergs Blad 2011.01.15.
«Wikilykkelig» - intervju med Jarle Vines, Wikimedia A-magasinet 2011.01.14.
Norsk nettleksikon skal slå Wikipedia Adresseavisen 2011.01.15.
Hele verdens oppslagsverk er blitt 10 år Popklikk 2011.01.07.
Allkunne viser fåkunne Jan Bojer Vindheim 2011.01.07.
Wikipedia comes of age - Casper Gratwohl Oxford University Press. 2011.01.07.
Wikipedia avviser erstatningskrav NRK 2011.01.05.
Wikipedia fjernet kopierte artikler Aftenposten 2011.01.05.
Wikipedia skulda for plagiat NRK 2011.01.04.
Vurderer søksmål mot Wikipedia Sunnmørsposten 2011.01.04
Wikipedia forblir annonsefritt Digi 2011.01.03.
Ti år med dugnadsleksikon Romsdals Budstikke (NTB) 2011.01.03.
Wikipedia + SNL = sant? Dagbladet 2010.03.11.
Milepæl for nynorsk Wikipedia Framtida 2010.10.14.
Hvordan kvalitetssikres innholdet? Stavanger Aftenblad 2010.05.07.
Norsk Wikipedia passerer en kvart million Digi 2010.03.03.
Store norske leksikon mot nedleggelse NRK Beta 2010.01.13.
Snart slutt for Store norske leksikon? NRK Beta 2009.10.15.
Siste vers for nettleksikon Dagsavisen 2009.10.15.
Trenger Wikipedia akademikerne? Dagbladet 2008.05.08.